آیا مشکل ترافیک برای همیشه حل می‌شود؟

elon-muskایلان ماسک (Elon Musk) فرد عجیبی است که کلی ایده‌های تازه دارد. او می‌خواهد استفاده از انرژی خورشیدی را گسترش دهد و همچنین قصد دارد حوزه حمل و نقل را با استفاده از هایپر لوپ متحول کند. خودروهای الکتریکی تسلا هم باعث شده‌اند صنعت خودروسازی تغییر کند. حتی او قصد دارد روزی انسان‌ها را هم به مریخ بفرستد؛ اما ایده‌ی بعدی او کمی متفاوت‌تر است. به نطر می‌رسد که او قصد دارد شرکتی برای از بین بردن ترافیک تاسیس کند. ایده‌ی شکل گیری این شرکت هم در نوع خودش جالب بوده است.  به نظر می‌رسد که آقای ماسک مدتی پیش در ترافیک سنگین گرفتار شده و ایده به ذهنش رسیده که با استفاده از تونل ترافیک را از بین ببرد. او حتی این شرکت را در مقایسه با سایر شرکت‌هایی که دارد حوصله سر بر توصیف کرده است.

ماسک همین چند روز پیش هم در توییتر پست‌هایی ارسال کرده بود که در آن‌ها حسابی از ترافیک خیابان‌ها شکایت می‌کرد. او در این توییت‌ها گفته بود که می‌خواهد برای از بین بردن ترافیک تونل حفر کند. او حتی در توییت بعدی خودش گفت که چنین کاری را انجام می‌دهد.

او حتی بعدا در قسمت توضیحات حساب کاری توییتر خودش هم کلمه تونل را در کنار شرکت‌های OpenAi،‌ Tesla و SpaceX قرار داد و به همین دلیل به نظر می‌رسد که پروژه تونل هم یکی از کارهایی خواهد بود که او در آینده برای از بین بردن ترافیک انجام خواهد داد.

حالا باید ببینیم که ماسک در آینده چه خواب و خیالی برای از بین بردن ترافیک در سر دارد و پروژه تونل را چگونه ادامه می‌دهد. (منبع : دیجی مگ)

traffic