هنر و خلاقیت مهندسی ؛ هتل پهپادی- هتلی که در آسمان پرواز می کند

hotel-fly-1زمانی که سفر می‌کنید، اصولا دوست ندارید در هتل بنشینید؛ هرچه باشد سفر کرده‌اید تا گشت و گذار کنید. ایده‌ی جدیدی که شرکت طراحی HOK ارایه داده، کاری می‌کند تا هم در هتل‌تان بمانید و هم گشت و گذار کنید. این ایده‌ی جدید Driftscape نام دارد و یک هتل تخیلی پرنده است.

طبق ایده‌ی هتل Driftscape، اتاق‌هایی جداگانه که هر کدام توانایی پرواز کردن دارند، به افراد اختصاص داده می‌شوند. این اتاق‌ها در اصل به یک هاب اصلی متصل هستند، اما می‌توانند جدا شوند و به تنهایی پرواز کنند. شرکت کانادایی HOK این ایده را یک «هتل پهپادی» نامیده است.

hotel-fly-2مسافران می‌توانند در اتاق‌های خود مستقر باشند و در عین حال، دید شگفت‌انگیزی از یخچال‌های آرژانتین، دیوار بزرگ چین یا دشت‌های نروژ داشته باشند. هتلی که شرکت HOK طراحی کرده می‌توانند ۱۰ تا ۱۵ اتاق پرنده داشته باشد. هاب اصلی هتل هم یک لابی، بار و رستوران دارد.

اتاق‌ها با همان تکنولوژی پهپادها کار می‌کنند و در خودشان هم یک تخت بزرگ، یک دستشویی (که البته دیوار دستشویی شفاف نیست)، و میز دارند. اگر تعداد افراد زیاد باشد، می‌توان اتاق‌ها را به هم متصل کرد. مسافران باید به مسوولان هتل بگویند که چه مسیر پروازی می‌خواهند، سپس اتاق جدا می‌شود و مسیر مشخص شده‌ای را طی می‌کند.

می‌توانید در ادامه، این ایده را در قالب یک ویدیو ببینید. (منبع : دیجی مگ)