[ویدیو] معرفی نسل بعدی موتورسیکلتهای بی‌ام‌و ، موتوری برای ابرقهرمان‌های آینده

بی‌ام‌و چندی‌ پیش مدلهای مفهومی و چشم انداز ۱۰۰ سال آینده‌ی خودروهای خود را به نمایش گذاشت. در ادامه این برنامه جامع اخیراً این شرکت از طرح موتورسیکلت خود رونمایی کرد. موتور سیکلت جدید بی ام و به نام Vision Motorrad Next 100، موتورسیکلتی برای ابرقهرمان‌های آینده است. این شرکت خودروسازی آلمانی از طرح مفهومی این وسیله نقلیه در لس آنجلس رونمایی کرد.

این موتور هم مثل طرح‌های مفهومی خودروی رولز رویس و مینی که مدتی پیش رونمایی شده بودند، در طراحی و عملکرد بسیار متفاوت و نوین است. بدنه‌ی آن از جنس فیبر کربن ساخته شده است. آلایندگی این موتورسکیلت صفر است و از سیستم دستیار راننده و حسگرهای مبتنی بر دوربین بهره می‌گیرد. به این ترتیب، این دستگاه اصولا یک موتورسیکلت ضدتصادف است. یک عینک مخصوص به نام Visor با این موتور همراه است که می‌توان آن را با حرکات چشم کنترل کرد. این موتورسیکلت یک سیستم خودکار حفظ تعادل هم دارد.

لینک فیلم معرفی این خودرو : bmw

موتورسیکلت همیشه یکی از هسته‌های اصلی شرکت BMW بوده است. در واقع، موتورسیکلت اولین وسیله نقلیه‌ای بود که این شرکت تولید کرد.

«هارلد کروگر»، رییس هیئت مدیره BMW در اظهاراتش معرفی این طرح مفهومی جدید را نشانه تمرکز شدید BMW روی آماده شدن برای آینده دانست. او گفت: «تکنولوژی‌های BMW هر روز هوشمندتر می‌شوند. آنها می‌توانند از انسان‌ها یاد بگیرند و متناسب با آن تغییر کنند.»

bmw-motor-1 bmw-motor-2 bmw-motor-3 bmw-motor-4 bmw-motor-5 bmw-motor-6